Piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz rozpoczęły decydującą walkę o utrzymanie w ORLEN Superlidze Kobiet. ZDJĘCIA

OPRAC.:
Andrzej Kurzyński
AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Galiczanka Lwów
AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Galiczanka Lwów Michał Rabiega
W pierwszym meczu rundy spadkowej, piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz pokonały Galiczankę Lwów 26:20 i tym samym zrobiły pierwszy, mały krok w kierunku utrzymania w ORLEN Superlidze Kobiet.

Drużyna ze Lwowa trapiona kontuzjami do niedzielnego starcia z AWS Energa Szczypiorno Kalisz przystąpiła w dwunastoosobowym składzie. Natomiast do drużyny z Kalisza na czas gry w strefie spadkowej dołączyła wielokrotna reprezentantka Polski, na co dzień dyrektor sportowa klubu, Iwona Niedźwiedź.

Spotkanie bramką w 2. minucie otworzyła rozgrywająca AWS Energa Szczypiorno Kalisz Branka Konatar. Minutę później wyrównała Kateryna Kozak. Mecz był wyrównany do 8. minuty gdy na tablicy widniał wynik 3:2. Przez następne osiem minut rzucały tylko gospodynie prowadząc po kwadransie sześcioma bramkami 8:2. Później nieco spotkanie się wyrównało, jednak przewaga gospodyń oscylowała ciągle w granicach 5-6 bramek. Kaliszanki do przerwy prowadziły 15:9.

Lepiej w drugą część spotkania weszły przyjezdne, które w ciągu dwóch minut zniwelowały przewagę kaliszanek do trzech trafień. W 33. minucie przy stanie 15:12 o czas poprosił trener Pether Krautmeyer. Porady trenera pomogły, bo w 35. minucie gospodynie znów miały sześć bramek przewagi 18:12. Podobnie jak w pierwszej połowie po zrywie gospodyń gra się wyrównała, a zawodniczki AWS Energa Szczypiorno Kalisz oscylowały wokół 4-6 bramek przewagi. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:20.

MVP spotkania została wybrana rozgrywająca AWS Energa Szczypiorno Kalisz Daria Miłek, najlepszą zawodniczką Galicznaki Lwów kibice wybrali Katerynę Kozak.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Galiczanka Lwów 26:20 (15:9)

AWS Energa Szczypiorno: Prudzienica (42 proc.) – Pilitowska, Zamyshliak 2, Niedźwiedź, Konatar 2, Lisewska 6, Miłek 5, Gliwińska 7, Wilczek, Kaczmarek 2, Jałoszewska, Borysławska 2

Galiczanka : Poliak 1 (25 proc.), Stadnyk – Haiduk, Diachenko 3, Zdrila, Holinska 1, Tkach, Lakatosh 1, Dutko 1, Petriv 3, Kozak 7, Havrysh 3