Lider ekstraklasy lepszy od KKS-u Kalisz o jedną bramkę

Mariusz Kurzajczyk
W sobotę, 3 lutego KKS Kalisz rozegrał mecz sparingowy z najsilniejszym możliwym rywalem, bo z liderem ekstraklasy. Śląsk Wrocław zwyciężył 2:1, ale kaliszanie spisali się całkiem przyzwoicie.

Mecz sparingowy Śląsk Wrocław - KKS Kalisz został rozegrany na stadionie przy Oporowskiej. Warto zauważyć, że trener Jacek Magiera od pierwszej minuty wystawił praktycznie podstawowy skład. Zabrakło jedynie bramkarza Rafała Leszczyńskiego. Nic więc dziwnego, że w pierwszej połowie to gospodarze mieli więcej z gry, częściej stwarzali okazje bramkowe i strzelali.

W 10. minucie, po faulu na Piotrze Samcu-Talarze, piłkę na 20 metrze ustawił Erik Exposito, ale strzelił nad poprzeczką. Siedem minut potem Exposito podał do Samca-Talara, ale jego główka była niecelna. Kilka razy na bramkę KKS-u strzelał Janasik, ale albo nie trafiał, albo udanie interweniował Maciej Krakowiak.

Dopiero w 28. minucie Śląsk przeprowadził składną akcję, Patryk Janasik najpierw trafił w kaliskiego bramkarza, ale po chwili pewnie dobił uderzenie. Na 2:0 mógł podwyższyć Peter Schwarz, ale po jego strzale z wolnego piłka odbiła się od słupka.

W 48. minucie Yehor Matsenko wyłuskał piłkę, dopadł do niej Samiec-Talar, który zobaczył źle ustawionego Marcina Furtaka i strzałem w okienko podwyższył na 2:0. Swoje okazje mieli wreszcie kaliszanie. W 64. minucie Michał Bednarski mocno uderzył na bramkę Śląska, ale znakomicie obronił Bartosz Głogowski. Cztery minut potem Hubert Sobol wykorzystał nieporozumienie w linii obrony i zdobył honorową bramkę dla gości.

W 84. minucie kaliszanie mogli zremisować. Bartłomiej Putno podał do wychodzącego na czysta pozycję Kentaro Araia, ale Japończyk przyjmując piłkę dotknął jej ręką i sędzia odgwizdał rzut wolny dla Śląska.

Śląsk Wrocław – KKS Kalisz 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Patryk Janasik 28, 2:0 Piotr Samiec-Talar 48, 2:1 Hubert Sobol 68.
Śląsk: Kacper Trelowski (60. Bartosz Głogowski) - Martin Konczkowski (46. Tommaso Guercio), Łukasz Bejger (46. Simeon Petrow), Aleks Petkow (63. Aleksander Paluszek), Patryk Janasik (30. Jehor Macenko; 64. Michał Rzuchowski) - Piotr Samiec-Talar (63. Mateusz Żukowski), Peter Pokorný (63. Daniel Łukasik), Patrick Olsen (46. Patryk Klimala),  Petr Schwarz (63. Alen Mustafić), Nahuel Leiva (46. Burak İnce) - Erik Expósito (63. Patryk Szwedzik).
KKS: Maciej Krakowiak (46. Marcin Furtak) - Maciej Białczyk (70. Marcel Owczarek), Wiktor Smoliński (76. Wojciech Karasiewicz), Bartosz Kieliba, Jakub Staszak (70. Adam Dębiński) - Wojciech Maroszek (38. Bartłomiej Putno), Adrian Cierpka (46. Michał Bednarski), Mateusz Wysokiński (56. Oskar Kalenik), Néstor Gordillo (56. Wiktor Staszak), 21. Kentarō Arai - Filip Szewczyk (56. Hubert Sobol).
Żółte kartki: Paluszek (Śląsk), Kieliba (KKS)