KKS Kalisz pokonał Garbarnię w Krakowie! ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz pokonał 2:1 Garbarnię i wraca z Krakowa z kompletem punktów.

KKS Kalisz pokonał Garbarnię w Krakowie!

Jesienią KKS dość pechowo przegrał u siebie z Garbarnią Kraków, ale w środę, 17 marca zrewanżował się rywalom w 100 procentach.

Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka ruszyli ostro do ataku od pierwszego gwizdka. Już w 1 minucie Nikodem Zawistowski próbował zaskoczyć stojącego między słupkami Dawida Bukowczana. Pięć minut kapitalnym uderzeniem z ponad 40 metrów popisał się Nestor Gordillo, który zauważył, że golkipera „Brązowych” daleko wyszedł z bramki i kaliszanie objęli prowadzenie.

Potem Nestor Gordillo trafił w słupek, a w 18 min. Mateusz Mączyński huknął zza pola karnego tuż obok słupka. W 27. minucie Michał Borecki zakończył celnym strzałem składną akcję kaliszan i było 0:2. W 30 min. główkę Boreckiego z 10 metrów obronił Frątczak. Ten ostatni miał sporo szczęścia w 38 min , bp po dalekim strzale jednego z kaliszan piłka odbiła się od słupka, a Bartłomiej Maćczak dobił także w słupek. Garbarnia odpowiedziała uderzeniami Grzegorza Marszalikai Donatasa Nakrošiusa, ale na posterunku był Michał Molenda.

Po przerwie miejscowi kilka razy strzelali, ale niecelnie. Próby Nestora Gordillo i Mateusza Mączyńskiego podwyższenia prowadzenia zakończyły się niepowodzeniem. Wreszcie w 89 minucie z rzutu wolnego w samo okienko bramki trafił Grzegorz Marszalik i -mimo doliczonych 5 minut - mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Garbarnia Kraków – KKS Kalisz 1:2 (0:2)

0:1 Néstor Gordillo 6. min, 0:2 Michał Borecki 27. min, 1:2 Grzegorz Marszalik 89. min.
Garbarnia Kraków: Dorian Frątczak – Jakub Kowalski, Marek Masiuda, Donatas Nakrošius, Szymon Pająk (77. min Mateusz Surma) – Błażej Radwanek (62. min Jakub Górski), Kamil Kuczak, Tomasz Kołbon (70. min Mateusz Duda), Grzegorz Marszalik, Bruno Wacławek (46. min Daniel Morys) – Michał Feliks (62. min Michał Fidziukiewicz).
KKS Kalisz: Michał Molenda – Nikodem Zawistowski, Bartosz Waleńcik, Filip Kendzia, Marcin Radzewicz, Mateusz Mączyński – Tomasz Hołota, Adrian Łuszkiewicz (79. min Andrzej Kaszuba; 86. min Romāns Mickevičs), Michał Borecki (79. min Bartłomiej Putno), Néstor Gordillo (86. min Kamil Koczy) – Bartłomiej Maćczak (74. min Mateusz Majewski).

Żółte kartki: Kowalski, Kołbon, Masiuda, Marszalik (Garbarnia) i Łuszkiewicz, Zawistowski, Putno, Majewski (KKS).

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]