KKS Kalisz - Jarota Jarocin. Sparing na majkowskim Wembley. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz - Jarota Jarocin 4:0
KKS Kalisz - Jarota Jarocin 4:0 Mariusz Kurzajczyk
W sobotę, 4 lutego 2023 roku KKS Kalisz rozegrał kolejny zimowy sparing. Rywalem podopiecznych trenera Bartosza Tarachulskiego był trzecioligowy Jarota Jarocin. Rywalem niewymagającym, skoro gospodarze zwyciężyli 4:0.

Piłkarze KKS Kalisz mają za sobą ciężkie treningi, więc trudno od nich wymagać, żeby przez kilkadziesiąt minut żwawo poruszali się po boisku. W pierwszej połowie potyczki z Jarotą dwa razy przyspieszyli i... padły dwie bramki. Na samym początku potyczki trafił Michał Borecki, a potem Bartłomiej Putno.

Po przerwie na boisko weszła druga zmiana, ale obraz gry się nie zmienił. KKS zdobył kolejne dwa gole, a na listę strzelców wpisał się Jakub Wilczyński.

Przypomnijmy, że poprzednich meczach sparingowych KKS Kalisz pokonał 5:1 Unię Solec Kujawski i po dogrywce uległ GKS-owi Tychy. W dotychczasowych sparingach bramki strzelali: Jakub Wilczyński - 4, Bartłomiej Putno - 2, Wojciech Maroszek, Kamil Koczy, Mateusz Wysokiński, Michal Bezpalec, Michał Borecki.

KKS Kalisz - Jarota Jarocin 4:0 (2:0)

1:0 Michał Borecki (2). 2:0 Bartłomiej Putno (23), 3:0 Jakub Wilczyński (79), 4:0 Jakub Wilczyński (88).
KKS Kalisz (I połowa): Mateusz Górski - Kasjan Lipkowski, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia - Daniel Kamiński, Michał Borecki, Adrian Łuszkiewicz (C), Jakub Głaz - Nestor Gordillo, Nikodem Zawistowski, Bartłomiej Putno.
KKS Kalisz (II połowa): Maciej Krakowiak - Wiktor Smoliński, Bartosz Gęsior, zawodnik testowany - Kasjan Lipkowski (70. min Maksymilian Kaczmarek), Mateusz Wysokiński, Karol Smajdor, Jakub Głaz (60. min Wojciech Maroszek) - Kamil Koczy, Wiktor Staszak, Jakub Wilczyński.
Jarota Jarocin: Jakub Baut – zawodnik testowany, Piotr Stachowiak, Szymon Bogaczyk, Piotr Skokowski, Sebastian Kamiński, Szymon Komendziński, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany. Na zmianę wchodzili: Wojciech Wojtczak, Fabian Borkowski, Igor Rybarczyk, Emil Jędraszak, Mikołaj Marciniak.