Tygodniowy przegląd prasy (Ostrzeszów, 5.07-11.07.2020), poznaj najważniejsze informacje z Ostrzeszowa

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Ostrzeszowa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Ostrzeszowa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Ostrzeszowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.07 a 11.07.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus. Wzrost zakażeń w południowej Wielkopolsce [11.07.2020]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Ostrzeszów od 5.07 do 11.07.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus. Wzrost zakażeń w południowej Wielkopolsce [11.07.2020]

W sobotę, 11 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 305 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce oraz sześciu ofiarach śmiertelnych Covid-19. Wzrosła liczba zakażeń w południowej Wielkopolsce.

📢 Imieniny Karyny 11.07. Życzenia imieninowe dla bliskiej osoby. Kiedy są imieniny Karyny?

Imieniny Karyny obchodzone są 11.07 , jednak można je świętować również 2 sierpnia, 7 listopada. Warto złożyć życzenia imieninowe Karynie, które będą dopasowane do charakteru danej osoby. Życzenia imieninowe mogą być wysłane za pomocą smsa lub przygotowane jako kartka z życzeniami. Które życzenia na imieniny Karyny będą najlepsze? Karyna na pewno ucieszy się z życzeń imieninowych, które wyślemy. Dla Karyny możemy dodatkowo przygotować bukiet kwiatów lub drobny upominek. Czy znasz Karynę? Złóż jej miłe życzenia na imieniny. Sprawdźmy pochodzenie tego imienia. Które cechy charakteru może mieć Karyna?

📢 Policja w Kaliszu szuka świadków drogowego pirata i publikuje nagranie. WIDEO

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu poszukują świadków sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Do zdarzenia do doszło 1 czerwca na drodze wojewódzkiej 470 Kalisz - Turek, w miejscowości Plewnia w powiecie kaliskim.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Samsung Galaxy Tab S2 9,7" 32GB Wi-Fi Czarny (SMT810NZKEXEO)


Apple iPad Pro 9,7" 32GB Wi-Fi Złoty (MLMQ2FDA)


Tygodniowa prasówka 5.07-11.07.2020 Ostrzeszów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Ostrzeszowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wybory prezydenckie 2020: Ostatnie sondaże przed ciszą wyborczą. Kto wygra w II turze?

Jeżeli przyjrzymy się ostatnim sondażom wyborczym, to okazuje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi kto wygra w drugiej turze wyborów prezydenckich, które odbędą się 12 lipca. Różnica głosów między dwoma kandydatami jest niewielka. Kto będzie rządził Polską przez najbliższe 5 lat?

📢 Wypadek w Jankowie Pierwszym pod Kaliszem. Sześć osób w szpitalu. ZDJĘCIA

Sześć osób ucierpiało w wypadku drogowym, jaki w piątek, 10 lipca miał miejsce w Jankowie Pierwszym w gminie Blizanów koło Kalisza. Na skrzyżowaniu dróg zderzyły się dwa samochody osobowe.

📢 Koronawirus. Kolejne zakażenia i ofiary śmiertelne w regionie [10.07.2020]

W ciągu ostatniej doby przybyło 265 nowych i potwierdzonych wynikami testów laboratoryjnych zakażeń koronawirusem w Polsce. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, z powodu zakażenia zmarło kolejnych 11 osób w tym trzy w Wielkopolsce. W regionie stwierdzono 17 nowych infekcji.

📢 Imieniny Sylwana. Kiedy są imieniny Sylwana? Najbliższe imieniny wypadają 10.07. Życzenia i wiersze imieninowe

Jak wiadomo, zwykle imieniny dla danego imienia wypadają więcej niż raz w roku. Najbliższe imieniny Sylwana obchodzimy 10.07. Kiedy są imieniny Sylwana? Imieniny Sylwana wypadają 18 lutego, 10 lipca. Imieniny Sylwana obchodzone są więc 2 razy w roku. W artykule znajdziesz najpiękniejsze życzenia imieninowe. Wierszyki świetnie się sprawdzą na imieninowej kartce, lub wysłane przez SMS. Czy znasz Sylwana?

📢 Imieniny Askaniusza. Kiedy są imieniny Askaniusza? Najbliższe imieniny wypadają 10.07. Życzenia imieninowe dla Askaniusza

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Askaniusz? Imieniny Askaniusza obchodzimy 10 lipca, 6 października. Najbliższe imieniny wypadają więc 10.07. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Askaniuszowi. W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych. Czy znasz jakiegoś?

📢 Kalisz: Miasto kupiło starą kamienicę przy ulicy Podgórze. Co z nią teraz zrobi? ZDJĘCIA

Samorząd Kalisza za około 350 tysięcy złotych kupił blisko 90-letnią kamienicę przy ulicy Podgórze 6. Miasto zamierza ją wyremontować i przeznaczyć na cele mieszkaniowe. Budynek trafi do zasobów Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.

📢 Trwa akcja Pociąg Marzeń. Dołącz do nas i pomóż spełnić marzenia dzieciaków!

We współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom „Tak po prostu” startujemy z tegoroczną edycją akcji „Pociąg marzeń”. Po raz kolejny organizujemy wymarzony letni wypoczynek podopiecznym wielkopolskich domów dziecka.

📢 Przez koronawirusa pojawiła się nowa choroba, która dotyka dzieci? Profesor Figlerowicz: Widzimy związek

Zespół Kawasakiego to bardzo rzadka choroba, najczęściej występująca u chłopców poniżej 5. roku życia. W ostatnim czasie zapadalność na tę chorobę zaczęła wzrastać, a jej objawy nieco się zmieniły. Lekarze na całym świecie dopatrują się związku tej choroby z zakażeniami koronawirusem. Widzą to także poznańscy medycy.

📢 Studio wyborcze. Który kandydat jest lepszy na finiszu kampanii?

Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski, kto ma lepszy pomysł na kampanię i na Polskę? Czy rozbitą w pył wspólnotę narodową da się jeszcze złożyć w całość? Szczególnie po czwartkowych wydarzeniach w Olkuszu i Wieliczce, gdzie na wiecu Andrzeja Dudy jego zwolenników i przeciwników musiał odgradzać kordon policji. Padały wyzwiska, obelgi. Flagi biało-czerwone mieszały się z tymi tęczowymi. W studiu Polska Press Grupy redaktorzy naczelni kilku naszych gazet wspólnie z socjologami i politologami analizowali kolejny dzień gorącej kampanii wyborczej. Innej niż wszystkie, prowadzonej w warunkach pandemii i najostrzejszego w historii III RP sporu politycznego. A temperatura rośnie, do głosowania zostało już tylko kilka dni.

📢 Koronawirus. Ponad 260 zakażeń i dziewięć ofiar śmiertelnych. Nowe infekcje w regionie [9.07.2020]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek 9 lipca o 262 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Dziewięć zainfekowanych patogenem osób zmarło. W Wielkopolsce przybyło 29 kolejnych infekcji wywołanych koronawirusem.

📢 Wypadek w Russowie koło Kalisza. Zderzenie trzech pojazdów na drodze krajowej nr 25. ZDJĘCIA

Wypadek w Russowie pod Kaliszem miał miejsce w czwartek, 9 lipca rano. Na drodze krajowej nr 25 zderzyły się ciężarówka oraz dwa busy. Jeden z nich dachował. Trzy osoby zostały ranne i przewieziono je do szpitala w Kaliszu. W miejscu wypadku droga została całkowicie zablokowana, a policja zorganizowała objazdy.

📢 Imieniny Anatoli 9.07. Jakie życzenia wybrać dla Anatoli? Życzenia imieninowe idealne na sms

Anatola obchodzi imieniny 9.07. Warto znaleźć takie życzenia imieninowe dla Anatoli, które będą pasować do danej osoby. Życzenia na imieniny dla Anatoli można wysłać przez sms albo przygotować oryginalną kartkę z życzeniami. W takim razie które życzenia na imieniny dla Anatoli mogą być najlepsze? Anatola na pewno ucieszy się z życzeń imieninowych, które wyślemy. Z okazji imienin Anatoli warto przygotować drobny prezent czy bukiet ulubionych kwiatów Anatoli. Czy znasz Anatolę? Złóż jej miłe życzenia na imieniny. Jakie pochodzenie jest przypisane imieniu Anatola? Które cechy charakteru może mieć osoba o tym imieniu?

📢 W niedzielę 12 lipca o godzinie 21.45 startuje nasze studio wyborcze na żywo. Spojrzymy na wyniki wyborów z perspektywy regionów

Zapraszamy na wieczór wyborczy we wszystkich serwisach regionalnych Polska Press Grupy. Jedyne takie spojrzenie na wyniki wyborów prezydenckich – z perspektywy dużych miast poza Warszawą. Komentarze z Wrocławia, Gdańska, Katowic, Łodzi, Bydgoszczy, Białegostoku, Lublina czy Kielc. Już w niedzielę 12 lipca, o godzinie 21.45.

📢 Strefa płatnego parkowania w Grabowie nad Prosną od 9 lipca

Od piątku 9 lipca w Grabowie nad Prosną zacznie funkcjonować strefa płatnego parkowania. W mieście staną trzy parkomaty.

📢 Gołuchów. Strażacy ochotnicy z województwa wielkopolskiego odebrali promesy na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych

8 lipca 2020 r. na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie odbyła się uroczystość przekazania strażakom ochotnikom z województwa wielkopolskiego promes na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. Nowe wozy trafią do ponad 60 jednostek.

📢 Koronawirus. Kolejne zakażenia na południu Wielkopolski. Nie żyje 74-letni kaliszanin [8.07.2020]

277 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju oraz 15 ofiar śmiertelnych Covid-19. To bilans ostatniej doby, jaki podało Ministerstwo Zdrowia. Wśród ofiar koronawirusa jest 74-letni mieszkaniec Kalisza. W Wielkopolsce przybyło 25 nowych infekcji.

📢 Imieniny Chwalimira. Kiedy są imieniny Chwalimira? Najbliższe imieniny wypadają 8.07. Wierszyki z okazji imienin

Jak wiadomo, zwykle imieniny dla danego imienia wypadają więcej niż raz w roku. Najbliższe imieniny Chwalimira obchodzimy 8.07. Kiedy są imieniny Chwalimira? Imieniny Chwalimira wypadają 8 lipca. Imieniny Chwalimira obchodzone są więc 1 raz w roku. W artykule znajdziesz najpiękniejsze życzenia imieninowe. Wierszyki świetnie się sprawdzą na imieninowej kartce, lub wysłane przez SMS. Czy znasz Chwalimira?

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie