Tygodniowy przegląd prasy (Ostrzeszów, 23.02-29.02.2020), poznaj najważniejsze informacje z Ostrzeszowa

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 23.02 do 29.02.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 23.02 do 29.02.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Ostrzeszowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 23.02 a 29.02.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wyniki Lotto 29.02. Sprawdź w Ostrzeszowie wyniki losowania Lotto z wczoraj (z soboty)”?

Przegląd tygodnia Ostrzeszów od 23.02 do 29.02.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wyniki Lotto 29.02. Sprawdź w Ostrzeszowie wyniki losowania Lotto z wczoraj (z soboty)

Żyjesz w Ostrzeszowie? Wyniki Lotto 29.02.2020 są już oficjalnie znane. Nie wiesz jeszcze, jakie liczby zostały wylosowane w sobotę? Poniżej publikujemy wyniki losowania Lotto i Lotto Plus z 29.02.2020. Lotto i Lotto Plus to gry losowe prowadzone przez Totalizator Sportowy. Sprawdź wyniki, zobacz wylosowane liczby i przekonaj się, czy zostałeś Lotto milionerem. Jeśli losowanie Lotto 29.02.2020 nie poszło po twojej myśli, nic straconego. Trzy razy w tygodniu możesz wziąć udział w zabawie i sprawdzić na tej stronie aktualne wyniki losowania Lotto i Lotto Plus z 29.02.2020 oraz kolejnych dni.

📢 Planujesz ślub kościelny? Na to ci nie pozwolą. Zakazy, nakazy i wskazówki dla narzeczonych

O tym, że w 2020 roku narzeczonych planujących ślub kościelny czekają zmiany, mówi się już od dawna. Okazuje się jednak, że nie chodzi tylko o indywidualne rozmowy księdza proboszcza z każdym z narzeczonych, dotykające również tematów intymnych. W jednej z diecezji powstał dokument, w którym zebrano szczegółowe zasady dotyczące przygotowania i zawierania ślubu kościelnego. Dotyka on wielu kwestii, m.in. wystroju kościoła oraz strojów pary młodej i gości weselnych. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed ślubem kościelnym.

📢 Tragedia w Szkole Podstawowej nr 17 w Kaliszu. Nie żyje 46-letni mężczyzna

Tragedia w Szkole Podstawowej nr 17 w Kaliszu. 46-letni mężczyzna zmarł chwilę po tym, jak przywiózł dziecko na trening. Kaliszanin czekał na syna na trybunach. Nagle stracił przytomność. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Mimo godzinnej reanimacji mężczyzna zmarł.

Tygodniowa prasówka 23.02-29.02.2020 Ostrzeszów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Ostrzeszowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wałek jadeitowy do masażu twarzy – sprawdziliśmy, czy jest skuteczny i czy warto go używać!

Wałek jadeitowy do masażu twarzy to hit na drogeryjnych półkach! Masażer do twarzy wykonany z jadeitu lub kwarcu zbiera mnóstwo pozytywnych recenzji w sieci. Pomysł na wykonywanie masażu twarzy tym gadżetem wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, a patrząc na nieskazitelne cery Azjatek, trudno oprzeć się pokusie wypróbowania tego akcesorium. Jak twierdzą producenci kamiennych rollerów, regularne wykonywanie nim masażu twarzy ma rzekomo zmniejszać widoczność porów, poprawiać owal twarzy i niwelować opuchliznę pod oczami. Jak jest naprawdę? Czy jadeitowy wałek do masażu twarzy rzeczywiście jest skuteczny i czy warto go kupić? Wyjaśniamy!

📢 Daj włos chorym na raka! Wyjątkowa akcja na Dzień Kobiet w Ostrowie Wielkopolskim

Dzień Kobiet już wkrótce. Z tej okazji Galeria Ostrovia zaprasza do udziału w wyjątkowej akcji. Już w sobotę 7 marca będzie można oddać włosy na peruki dla osób chorych na raka. W zamian każdy darczyńca otrzyma piękną fryzurę i pamiątkowe zdjęcie. Pamiętajcie, że choć to akcja z okazji Dnia Kobiet, włosami mogą dzielić się również panowie!

📢 Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprasza na warsztaty związane z wystawą "Dziennik Minotaura 2020" ZDJĘCIA

W Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu można oglądać wystawę "Dziennik Minotaura 2020" Andrzeja Bednarczyka i zarazem uczestniczyć w warsztatach związanych z ekspozycją. Scenariusz zajęć został przygotowany przez studentów UAP w Poznaniu pod kierunkiem dra Marcina Szeląga.

📢 Jak uchronić się przed koronawirusem? [Zalecenia WHO i GIS]

Profilaktyka jest obecnie najskuteczniejszą metodą chroniącą przez zakażeniem SARS-CoV-2. Nie należy bagatelizować prostych wskazówek, które zmniejszają ryzyko infekcji. Zapoznaj się z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS).

📢 Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce? Różne wyniki testów

Łódzkie media informują, że kobiecie, która zgłosiła się z podejrzeniem koronawirusa zrobiono 3 testy. Jeden z nich potwierdził, że jest chora na Covid-19. Kobieta o której mowa wróciła właśnie z Tajlandii

📢 "Kalisz bez nienawiści" - radni nie zdecydowali się przyjąć deklaracji. ZDJĘCIA

Radni Koalicji Obywatelskiej złożyli podczas czwartkowej sesji projekt uchwały "Kalisz bez nienawiści". Ich zdaniem pokaże to, że samorząd jest otwarty, bez względu na narodowość, wyznanie, światopogląd czy orientację seksualną. Projekt wywołał gorącą dyskusję i ostatecznie nie został przyjęty.

📢 Koronawirus: kto umiera najczęściej? Która płeć oraz grupa wiekowa jest bardziej zagrożona i dlaczego? Aktualne dane i statystyki!

W której grupie wiekowej wskaźnik śmiertelności w związku z nowym koronawirusem jest największy? Która płeć jest bardziej narażona i jaki jest związek liczby zgonów i współwystępujących chorób? Podajemy aktualne dane, statystyki i zasięg koronawiusa SARS-CoV-2.

📢 Trzynastka – ekstra emerytura już w tym roku. Co warto wiedzieć o trzynastce dla emerytów?

Trzynastka to świadczenie społeczne, które będzie wypłacane raz do roku. Na dodatkowy zastrzyk gotówki mogą liczyć wszyscy emeryci i renciści, nawet bogaci. Przypominamy najważniejsze fakty na temat trzynastej emerytury oraz czternastki.

📢 Koniec ptasiej grypy w powiecie ostrowskim. Wygaszono ogniska choroby

Hodowcy drobiu mogą odetchnąć z ulgą. Oficjalnie ogłoszono wygaśnięcie ognisk ptasiej grypy w powiecie ostrowskim

📢 Koronawirus – uruchomiono infolinię NFZ. Numer jest dostępny całą dobę

W środę, 26.02.2020 r., została uruchomiona "infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem - co zrobić, jak się zachować". Infolinia będzie dostępna przez całą dobę pod numerem 800 190 590.

📢 Energa MKS Kalisz napędziła strachu Grupie Azoty Chemik Police. ZDJĘCIA

W przedostatnim meczu rundy zasadniczej obecnego sezonu siatkarki Energa MKS Kalisz uległy liderowi rozgrywek Grupie Azoty Chemik Police. Kaliszanki napędziły jednak strachu utytułowanym rywalkom, które potrzebowały kompletu punktów, aby utrzymać się na pierwszym miejscu.

📢 Kibice siatkarek Energa MKS Kalisz podczas meczu z Grupą Azoty Chemikiem Police. ZDJĘCIA

Kibice siatkarek Energa MKS Kalisz podczas meczu z Grupą Azoty Chemikiem Police nie mogli narzekać na brak emocji. Kaliszanki podeszły do meczu z liderkami Ligi Siatkówki Kobiet bez kompleksów i niewiele zabrakło, a sprawiłby niespodziankę. Ostatecznie jednak lepsze okazały się rywalki, które wygrały 3:1. A tak tym razem było na trybunach hali Kalisz Arena.

📢 Odsłonią tablicę na dziedzińcu Liceum Asnyka ku czci bohaterów podziemia antykomunistycznego

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, Urząd Miasta Kalisza, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu zapraszają 28 lutego br. na uroczystość odsłonięcia tablicy, upamiętniającej członków antykomunistycznych organizacji młodzieżowych z naszego miasta.

📢 Tak wygląda przyjaźń kalisko-ostrowska według ostrowskiego radnego Mariana Herwicha z Koalicji Obywatelskiej

Marian Herwich, radny Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego ujawnił podczas sesji, jak według niego wygląda działalność aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Niewybredne żarty z Kalisza wywołały radość na twarzach innych ostrowskich samorządowców. Wszystko to mogliśmy oglądać na żywo podczas transmisji z obrad.

📢 Świadek Historii - zgłoś kandydata do nagrody

Rozpoczęła się 8. edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii” w Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Zgłoszenia kandydatów – zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych – można wysyłać do 23 marca 2020 roku.

📢 Akcja charytatywna na rzecz psów ratowniczych GOPR -„Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” bije kolejny rekord – zebrano 120 000 złotych!

W ramach V edycji akcji charytatywnej – „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, podczas której po raz trzeci wspólnie wspieraliśmy psy ratownicze Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, padł kolejny rekord. Ze sprzedaży dedykowanych bransoletek, które można było kupić w sieci sklepów dla zwierząt Maxi Zoo, zebrano 120 000 złotych! Zebrana kwota zostanie przeznaczona na dalsze szkolenie czworonożnych ratowników i wyposażenie placów treningowych.

📢 Szybka kolej w Kaliszu. Prezydent Krystian Kinastowski wydał oświadczenie

We wtorek 25 lutego odbyło się nadzwyczajne posiedzenie rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej w sprawie przebiegu kolei dużych prędkości. Projekt zakłada, że ma ona przebiegać przez Kalisz. Nie podoba się to władzom Ostrowa Wielkopolskiego. Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski wydał w tej sprawie oświadczenie.

Śmiercionośny wybuch w Bejrucie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3