Siatkarki Energa MKS Kalisz odprawiły #Volley Wrocław. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław
Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław Andrzej Kurzyński
Siatkarki Energa MKS Kalisz udanie zainaugurowały sezon Tauron Ligi we własnej hali. Podopieczne Jacka Pasińskiego pokonały 3:1 #Volley Wrocław, odnosząc tym samym pierwszą wygraną, a najlepszą zawodniczką spotkania została Monika Gałkowska.

Zespół z Wrocławia we wcześniejszych spotkaniach "nie leżał" ekipie z Kalisza. Nawet w meczach sparingowych poprzedzających obecne rozgrywki, kaliszanki dwukrotnie uległy wrocławiankom, nie zdobywając nawet seta. Sytuacja odmieniła się jednak w rywalizacji o stawkę. Energa MKS Kalisz po dobrym spotkaniu pokonał drużynę ze stolicy Dolnego Śląska i zainkasował komplet punktów.

Kaliska drużyna rozpoczęła od zwycięstwa w pierwszym secie, choć nie przyszło ono łatwo. Energa MKS prowadziła już 15:8, by w końcówce seta zafundować sobie niepotrzebne emocje. Wrocławianki doprowadziły do remisu 19:19, ale ostatecznie to podopieczne Jacka Pasińskiego zwyciężyły do 20. W drugim secie górą były przyjezdne, które pewnie wygrały do 17. Chwila dekoncentracji w szeregach kaliszanek na szczęście szybko minęła i kolejne dwie partie były już tylko formalnością. Czwartego seta zespół z Kalisza zwyciężył aż do 13.

- Wynika wskazuje na to, że te sety raczej by kontrolowane z naszej strony. W drugim secie zabrakło troszeczkę koncentracji. Głupie błędy nas uśpiły i Wrocław to wykorzystał. Cieszę się bardzo, że drużyna się z tego podniosła i ważne, że mamy trzy punkty - powiedziała po meczu Ewelina Żurowska, kapitan kaliskiego zespołu.

W poniedziałkowym meczu z powodu kontuzji nie mogła wystąpić rozgrywająca Sylwia Kucharska i zespół z Kalisza w trybie awaryjnym zgłosił do rozgrywek zaledwie 16-letnią Klarę Kempfi z akademii siatkówki MKS.

- Zagrała fenomenalne zawody. Nie przestraszyła się, wystawiała tam, gdzie miała wystawić. Cieszę się, że była z nami, mogła wejść i zagrać - powiedział trener Jacek Pasiński.

Kolejny mecz MKS rozegra 18 października. Kaliszanki czeka wyjazdowe spotkanie z Jokerem Świecie.

Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 3:1 (25:20, 17:25, 25:19, 25:13)

Energa MKS: Żurowska 17, Łukasik 12, Gałkowska 18, Mucha 9, Cygan 7, Gajewska 3 oraz Bałuk (l), Wysokińska (l), Drużkowska 2, Kempfi 1, Dudek 3, Miechowicz 3

#VolleyWrocław: Rasińska 7, Kossanyiova 15, Bałucka 7, Murek 18, Kaczmar 1, Fedorek 8 oraz Adamek (l), Gromadowska 5, Szady, Wellna 2

Kibice kaliskiej siatkówki w swoim żywiole. Tak było podczas...