Ryszard Płochocki z dwoma medalami mistrzostw Polski! ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Ryszard Płochocki mistrzem Polski masters
Ryszard Płochocki mistrzem Polski masters KB Nowe Skalmierzyce
Jeden z najlepszych w historii polskich ultramaratończyków Ryszard Płochocki z Nowych Skalmierzyc zdobył dwa medale Mistrzostw Polski masters w lekkoatletyce. Zwyciężył w biegu na 10.000 metrów, a na dystansie o połowę krótszym zajął drugie miejsce.

Ryszard Płochocki z dwoma medalami mistrzostw Polski!

61-letni Ryszard Płochocki z Nowych Skalmierzyc wziął udział w 32. Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce masters, które odbyły się w Toruniu. Reprezentant UKS 12 Kalisz spisał się znakomicie, zajmując pierwsze miejsce w biegu na 10.000 m i drugie w biegu na 5000 m w kategorii 60-latków.

Przypomnijmy, że Płochocki, na co dzień reprezentujący barwy Klubu Biegacza Nowe Skalmierzyce, największe sukcesy w karierze sportowej osiągnął na znacznie dłuższych dystansach. Cztery razy stawał na podium kaliskiej setki - raz wygrywając, a dwa razy zajmując drugie miejsce.

Ma na koncie także sukcesy międzynarodowe. W 1996 roku w mistrzostwach Europy w biegu na 100 km we francuskim Cléder, wspólnie z Jarosławem Janickim i Andrzejem Magierem, zdobył złoty medal. Rok wcześniej w holenderskim Winschoten wspólnie z Andrzejem Magierem i Damianem Bregułą zdobył brązowy krążek mistrzostw świata w biegu na 100 km.

Dodajmy, że w Toruniu trzy medale w kat. M55 wywalczył pochodzący z Kalisza Paweł Jurek. Mieszkający w Warszawie scenarzysta popularnych seriali m.in. "Złotopolscy", "Klan", "M jak miłość", "Na Wspólnej" czy "Barwy szczęścia" był drugi w biegu 100 m przez płotki, a także trzeci w biegu na 100 m i w trójskoku.