Porażka Stali z Anwilem w meczu finałowym nr 5

MWE
BM Slam Stal
Stal przegrała piąty mecz z Anwilem Włocławek, choć prowadziła jeszcze na 90 sekund przed ostatnim gwizdkiem.

Stal przystępowała do meczu bez zawieszonego Aarona Johnsona. Mimo osłabienia pierwsza kwarta była popisem ostrowian. Prowadzili niemal przez cały czas i po 10 minutach wynik brzmiał 19:27.

W drugiej części Anwil wziął się do pracy i od stanu 25:34 doprowadził do 35:34. Tuż przed przerwą gospodarze odskoczyli już na 44:38, ale zryw gości pozwolił im osiągnąć po 20 minutach remis 44:44. Trzecia kwarta przypominała pierwszą. Stal była lepsza i systematycznie powiększała dystans. W 28 minucie prowadziła już 11 oczkami (54:65). Do decydującej kwarty zespoły przystępowały przy wyniku 60:69, jednak znając możliwości Anwilu rezultat taki nie stanowił żadnego komfortu.

Włocławianie rozpoczęli pościg i na 5 minut przed końcem było już tylko 71:74. Ostrowianie nie zdołali dowieźć korzystnego wyniku. Na muniutę i 20 sekund przed syreną Anwil wyszedł na prowadzenie 77:76. Kiedy w ostatniej minucie Carter spudłował z dystansu, a sztuka ta udała się Łączyńskiemu było już 82:77. Co prawda Chyliński celną trójką przywrócił nadzieje, ale w ostatnich sekundach po obu stronach sędziowie odgwizdali błędy kozłowania. Ku radości miejscowych kibiców Alemida po przechwycie wykonał wsad ustalający wynik na 84:80.
Tym samym Anwilowi brakuje już tylko jednego zwycięstwa do zdobycia tytułu. Kolejny mecz w poniedziałek w Ostrowie.

Anwil Włocławek - BM Slam Stal 84:80 (19:27, 25:17, 16:25, 24:11)
Anwil: Almeida 17, Łączyński 22, Nowakowski 4, Sobin 18, Hosley 1, Airington 8, Delas, Leończyk 10, Szewczyk, Zyskowski 4, Wojciechowski.

Stal: Chyliński 11, Kostrzewski 14, Łukasiak 4, Skifić 4, Holt 10, Marković 7, Łapeta 6, Majewski, Ochońko, Surmacz 6, Carter 18.