MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert w kaplicy ewangelicko–augsburskiej w Koźminku. ZDJĘCIA

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Kaplica ewangelicko-augsburska w Koźminku zamieniła się w salę koncertową. W piątek, 5 sierpnia dla koźmineckiej publiczności zagrał Accorinet Klezmer Band. Kaplica była wypełniona po brzegi.

Let’s Saint The Music - Muzyka w Kaplicy to w założeniu seria wydarzeń, które Gminne Centum Kultury zamierza realizować w miejscowej kaplicy ewangelicko – augsburskiej.

- Od dawna zastanawiałem się nad wykorzystaniem tego miejsca i jego akustyki w taki sposób, aby miejsce związało się z wydarzeniem, a wydarzenie z miejscowością. Dobrze grana muzyka, z jej precyzją i harmonią dźwięków dla wielu osób bywa doznaniem niemal metafizycznym, a w uniesieniach muzycznych często dostrzega się nić porozumienia z bogiem, bądź swobodnie rozumianym uniwersum pozornego chaosu, w którym muzyka wyznacza azymut, drogę, a niekiedy cel, bądź też, z nawet często, stanowi pocieszenie i otuchę. Hasło „LET’S SAINT THE MUSIC” to gra słów, która między saint i sound (święty i dźwięk) stawia może nie znak równości, ale łączy oba słowa i naszą kaplicę raczej swobodnym skojarzeniem. „LET’S SAINT THE MUSIC - MUZYKA W KAPLICY” to w założeniu seria wydarzeń, które będziemy realizować, póki pozwolą nam na to warunki wewnątrz obiektu lub nie wyczerpią się pomysły na kolejne spotkania – opowiada Tomasz Potemkowski, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Koźminku.

Pierwszy koncert w kaplicy ewangelicko – augsburskiej w Koźminku

Pierwszy koncert w tym wyjątkowym miejscu zagrał Accorinet Klezmer Band - Założony przez muzyków Filharmonii Kaliskiej zespół grający muzykę klezmerską.

Accorinet Klezmer Band

Muzycy o sobie: Na co dzień gramy w Filharmonii Kaliskiej, a z pasji do muzyki tworzymy zespół z powodzeniem wykonujący nie tylko tradycyjną żydowską muzykę ale także znane na całym świecie walce i tanga. W repertuarze, poza tymi najbardziej znanymi utworami, mamy własne kompozycje, w których inspirujemy się historią i autentyczną melodią kantora kaliskiego z przełomu XIX i XX w.
Zespół w składzie: Arkadiusz Hylewski – skrzypce, Marek Maciejewski – klarnet, Hieronim Bartczak – akordeon, Tobiasz Michna – kontrabas, otrzymał w 2015 r. nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa oblicze dawnej fabryki Wistil w Kaliszu. Powstaną tu Ta...

Przyroda Kalisza i okolic na wystawie w Galerii Amber. ZDJĘCIA

Gołuchów. Na zamku w Gołuchowie kręcą film! To będzie wielki powrót filmu Akademia Pana Kleksa! Tomasz Kot wcieli się w role Pana Kleksa!

Gołuchów. Na zamku w Gołuchowie kręcą film! To będzie wielki...


Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto