Kadetki Energa MKS Kalisz mistrzyniami Polski! ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Kadetki Energa MKS Kalisz mistrzyniami Polski!
Kadetki Energa MKS Kalisz mistrzyniami Polski! Piotr Sumara Polski Związek Piłki Siatkowej
Kadetki Energa MKS Kalisz zostały mistrzyniami Polski w siatkówce. Tym samym dołączyły do kaliskich młodziczek i juniorek, które również sięgnęły po złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski. Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego rozgrywanego w Wieliczce została Julia Papszun z Energa MKS Kalisz.

Kadetki dokończyły rozgrywki o mistrzostwo Polski organizowane przez Polski Związek Siatkówki jako ostatnie. Wcześniej w lipcu najlepsze na turnieju rozgrywanym w Kaliszu były juniorki Energa MKS-u, a pod koniec września złote medale zdobyły młodziczki. 18 października sukces swoich koleżanek powtórzyły kadetki potwierdzając dominację Energa MKS-u Kalisz w młodzieżowej siatkówce wygrywając turniej finałowy bez przegranego meczu. Trzy złote medale wracają do Kalisza.

Walkę o medale na turnieju finałowym w Wieliczce kaliskie siatkarki rozpoczęły w środę. W rywalizacji grupowej kadetki Energa MKS-u Kalisz pokonały Legionovię, ŁKS i MKS Dąbrowę Górniczą. MVP w kolejnych spotkaniach fazy grupowej były: Patrycja Łagida, Julia Papszun i Martyna Czyrniańska. W sobotę rozegrany został mecz półfinały, w którym kaliszanki pokonały V LO Developres Rzeszów 3:1, a MVP została libero Natalia Pajdak.

W niedzielę rozegrano mecz finałowy, w którym spotkały się wcześniej niepokonane zespoły Energa MKS Kalisz i UKS Atena Warszawa. Zdecydowanie lepsze okazały się kaliszanki pokonując UKS Atena 3:0 (25:18, 25:19, 25:18) a najlepszą zawodniczką finału została wybrana rozgrywająca Klara Kempfi, która ma już na swoim koncie tegoroczne złote medale w barwach Energa MKS-u również w kategoriach juniorek i młodziczek. Podobnym osiągnięciem pochwalić się może również środkowa kaliskiej drużyny, Martyna Łabuz.

Do najlepszej szóstki turnieju finałowego zostały wybrane: środkowa Dominika Pierzchała i atakująca Martyna Czyrniańska, natomiast MVP turnieju została Julia Papszun. Julia była kapitanem drużyny kadetek i od nowego sezonu jest w składzie seniorskim Energa MKS-u grającym w TAURON Lidze. To zarazem najmłodsza zawodniczka w ekstraklasie. O takiej samej drodze zapewne marzą kolejne z kaliskich “złotek”. Już w tym sezonie aż pięć złotych medalistek mistrzostw Polski juniorek reprezentuje Energa MKS Kalisz w drużynie seniorskiej.

Mistrzostwa Polski kadetek w siatkówce. Wynki Energa MKS Kalisz:

• Energa MKS SMS Kalisz - LTS Legionovia Legionowo 3:1 (25-15, 21-25, 25-22, 25-20), MVP: Patrycja Łagida
  • Energa MKS Kalisz - ŁKS 3:1 (23-25, 25-13, 25-15, 25-22), MVP: Julia Papszun
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Energa MKS SMS Kalisz 1:3 (17-25, 26-24, 13-25,11-25), MVP: Martyna Czyrniańska
  • Półfinał: Energa MKS Kalisz - VLO Developres Rzeszów 3:1 (20-25, 25-15, 25-20, 25-16), MVP: Natalia Pajdak
  • Finał: UKS Atena Warszawa - Energa MKS Kalisz 0:3 (18-25, 19-25, 18-25), MVP: Klara Kempfi