Bieg noworoczny w Kaliszu. Rekord frekwencji i świetna zabawa. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Bieg noworoczny w Kaliszu
Bieg noworoczny w Kaliszu Andrzej Kurzyński
Bieg noworoczny w Kaliszu to już wieloletnia tradycja. Nie inaczej było i tym razem. 29. edycja imprezy okazała się rekordowa. Na starcie stanęło 360 osób. Do pokonania była trasa wokół zabytkowego parku miejskiego w Kaliszu, którą można było nie tylko przebiec, czy przetruchtać, ale też przejść. Liczył się aktywny udział.

Kaliszanie od blisko 30 lat rozpoczynają nowy rok aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Bieg noworoczny w Kaliszu odbywa się od 1993 roku. Organizowany był przez TKKF Relaks, a obecnie odbywa się pod auspicjami samorządu miasta, a jego organizatorem jest Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Warto dodać, że biegi noworoczne w Kaliszu mają bogatsza tradycję, bo odbywały się także w latach 80-tych.

Impreza jak zwykle przyciągnęła wielu amatorów biegania. Start i meta została zorganizowana na terenie kortów Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Na starcie stanęło aż 360 osób. Nie zabrakło całych rodzin, a nawet czworonożnych przyjaciół. Nie liczył się wynik, ale sam udział w biegu. Do pokonania było około 1800 metrów alejkami kaliskiego parku. Na mecie na uczestników czekał poczęstunek. Nie zabrakło także wspólnego zdjęcia oraz losowania upominków.

Sylwester na golasa. Biegali w lesie i kąpali się w zalewie ...